ARTI ZEKA FARKLI BİR DENEYİM VE BİRİKİMDİR !

YAYINLARIMIZ 2020-2021 MÜFREDATINA VE LGS SINAV SİSTEMİNE BİRE BİR UYUMLU OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

 

 

30 Yıllık Özel Dershane, Özel Okul ve Yayın deneyiminin birikimi ile tamamen yenilikçi, MEB’in son müfredatına bire bir uyumlu, değişimleri sürekli izleyen ve yayınlarına yansıtan, teknolojinin en yeni uygulamalarını yayına destek olarak sunan Artı Zeka Yayınları, bütün ihtiyaçlarınızı bir sistem ve senaryo haline getirip, siz değerli eğitimcilerin ve öğrencilerin hizmetine sunmaktadır.

Dünyada değişen ve dönüşen her şey gibi Eğitim-Öğretimde de sürekli değişim ve dönüşüm süreci yaşanmaktadır.

Ayrıca çağın getirdiği karmaşık ve yoğun yaşam tarzından dolayı, öğretme ve öğrenme sistematiği de tamamen değişmek zorundadır.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılında uygulanacak yeni müfredat, geçmiş müfredatlara konu başlıkları olarak her ne kadar benzerlik gösteriyorsa da yeni müfredattaki bütün kazanımların içeriği, bilgiyi sunma stratejileri tamamen değişmiştir.

Öğrencilerimize hem kazanım hem bilgi verip hem de bu teorik bilgileri güncel hayatta nasıl kullanacaklarını uygulamalı olarak öğretmek zorunluluğu taşıyan bir müfredatla karşı karşıyayız. Bu gerçekliği bir yıl önce analiz ederek Artı Zeka Yayınları, bu müfredatın gereği olan teorik, güncel ve uygulamalı süreçleri planlamış ve bu içeriklere uygun 30 yıllık deneyim ve birikim ile yayın platformunu oluşturmuştur.

Artık bir yıllık bilgiyi bir bütün ve uzun sürede öğretmek mümkün değildir. Öğrenme parça parça, kısa süreli ve anlık sistemler ile gerçekleşebilir.

Bu alanda GESTALT ÖĞRENME TEORİSİ (Parça-Bütün İlişkisi) günümüzün en uygun eğitim sistemi haline gelmiştir. Parçaların birleştirilmesi ile bütünün daha kolay anlaşılacağı düşüncesinden hareketle Artı Zeka Yayınları'nda bir yıllık müfredat planlanmış, DERS DERS EĞİTİM SİSTEMİ ile her derste neler öğretileceği, kaç örnek ve etkinliğin çözüleceği, ders ile ilgili hangi ödevlerin verileceği ve hangi testin ölçme değerlendirme amaçlı uygulanacağı tek tek hesaplanmıştır.

Böylece bir derste tam öğrenmenin ön şartı olan ÖĞRENME, UYGULAMA, ÖDEVLENDİRME, PEKİŞTİRME VE ÖLÇME-DEĞERLENDİRME aşamaları için birbirine entegre olan eğitim ürünleri hazırlanmış, bir yıllık bir senaryo haline dönüştürülerek % 100 tam öğrenmenin gerçekleşmesi için gerekli şartlar sağlanmıştır. 2018 - 2019 Eğitim - Öğretim yılında siz değerli meslektaşlarımıza ve sevgili öğrencilerimize başarılı ve sağlıklı bir yaşam dileriz.

 

Saygılarımızla

Artı Zeka Yayınları